VCA Neiro klīnika

VCA Neiro klīnika ir viena no pirmajām Latvijā, kura ambulatorajā ārstniecības iestādē nodrošina tik plašu agrīnu un mūsdienīgu diagnostiku un ārstniecību. Neirofizioloģiskie izmeklējumi un ārstēšana pieejama pieaugušajiem un  bērniem no 3 gadu vecuma.

Kopš 2021.gada septembra pacienti tiek aicināti uz jauno klīniku, kas atrodas Rīgā, A.Saharova ielā 16 (VCA poliklīnikā Pļavnieki). Pacientiem ir iespēja saņemt diagnostiku un ārstēšanu dažādu neiroloģisko slimību gadījumos.

 

 • Ambulatori vienā vietā ir pieejami maksimāli nepieciešamie neiroloģiskie izmeklējumi
 • Neiro klīnika piedāvā ārstu konsīliju
 • Pieejami gan valsts apmaksāti, gan maksas pakalpojumi
Pieteikties: 677 999 77Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

kov left

"Esiet sveicināti VCA Neiro klīnikas mājas lapā"

"Nervu sistēma (NS) ir vissarežģītākā orgānu sistēma, tāpēc ir būtiski savlaicīgi noteikt NS darbības traucējumus, lai laicīgi uzsāktu ārstēšanu un saglabātu dzīves kvalitāti. Mūsdienās tiek plaši pielietoti dažādi radioloģiskie, laboratoriskie un neirofizioloģiskie izmeklējumi neiroloģisku slimību diagnostikā. Esmu lepns, ka VCA Neiro klīnikā ir pieejamas ne tikai daudzas ierastas un labi zināmas izmeklēšanas metodes, bet arī virkne inovatīvu izmeklēšanas metožu. Lai šī mājas lapa Jums kalpo kā uzziņas materiāls par dažādiem neiroloģiskiem izmeklējumiem, kā arī informācijas avots saskaroties ar dažāda veida neiroloģiskām slimībām un to simptomiem."

kov right

 

Jānis Mednieks,
AS “Veselības centru apvienība” Neiroloģijas dienesta vadītājs

kov left

"Esiet sveicināti VCA Neiro klīnikas mājas lapā"

"Nervu sistēma (NS) ir vissarežģītākā orgānu sistēma, tāpēc ir būtiski savlaicīgi noteikt NS darbības traucējumus, lai laicīgi uzsāktu ārstēšanu un saglabātu dzīves kvalitāti. Mūsdienās tiek plaši pielietoti dažādi radioloģiskie, laboratoriskie un neirofizioloģiskie izmeklējumi neiroloģisku slimību diagnostikā. Esmu lepns, ka VCA Neiro klīnikā ir pieejamas ne tikai daudzas ierastas un labi zināmas izmeklēšanas metodes, bet arī virkne inovatīvu izmeklēšanas metožu. Lai šī mājas lapa Jums kalpo kā uzziņas materiāls par dažādiem neiroloģiskiem izmeklējumiem, kā arī informācijas avots saskaroties ar dažāda veida neiroloģiskām slimībām un to simptomiem."

Mednieks Neiro

Jānis Mednieks,
AS “Veselības centru apvienība” Neiroloģijas dienesta vadītājs

kov right

 

 

Kad jāapmeklē Neiro klīnika?

Neiro klīniku jāapmeklē pacientiem, ja ir:

 • Miega traucējumi;
 • Epilepsija;
 • Elpošanas traucējumi;
 • Kustību traucējumi;
 • Neskaidra iemesla samaņas zudumi;
 • Galvas reiboņi;
 • Tremors (trice);
 • Multiplā skleroze;
 • Muguras smadzeņu bojājumi;
 • Polineiropātija;
 • Veģetatīvās nervu sistēmas traucējumi (satraukums, svīšana, sirdsklauves u.c)

Informācija par pierakstīšanos VCA Neiro klīnikā.

Pieejama valsts apmaksāta neirologa konsultācija (ar ģimenes ārsta nosūtījumu), kā arī to sniedz kā maksas pakalpojumu.
Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.

Pieteikties: 677 999 77Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai vēlams veikt dažādus izmeklējumus pirms vizītes pie speciālista, lai paātrinātu izmeklēšanas procesu, vai arī labāk izmeklēšanas plānu precizēt speciālista konsultācijas laikā?

Lai arī varētu šķist, ka pēc iespējas ātrāka izmeklējumu veikšana jau pirms vizītes pie speciālista būtiski atvieglos un paātrinās diagnozes noteikšanu un ārstēšanas uzsākšanu, tas ne vienmēr atbilst patiesībai. Dažādu neiroloģisku slimību gadījumā ir iespējami dažādi izmeklējumu veidi, piemēram, epilepsijas gadījumā var būt nepieciešams elektroencefalogrāfijas izmeklējums miegā vai arī pagarināta pieraksta elektroencefalogrāfijas izmeklējums, nevis standarta īsa pieraksta nomoda EEG. Ja pacientam nav veikts atbilstošs izmeklējums, tas būs jāveic atkārtoti un papildus jātērē finansiālie resursi.

Līdzīgi arī, ja ir elpošanas traucējumi miegā, var būt vajadzīgs poligrāfijas vai polisomnogrāfijas izmeklējums, un vislabāk nepieciešamo izmeklējumu var noteikt miega speciālists.

Vai ir iespējams online precizēt, kādi izmeklējumi būtu nepieciešami? Kā var pierakstīties uz attālināto konsultāciju?

Nepieciešamos izmeklējumus ir iespējams precizēt arī attālinātajā (online) konsultācijā.

 1. Izvēlies neirologu, kas sniedz attālinātu konsultāciju, www.epoliklinika.lv vai te: https://ej.uz/neirologa_attalinata_konsultacija.
 2. Pieslēdzies ar savu lietotājvārdu vai reģistrējies, ja izmanto elektronisko pierakstu pirmo reizi.
 3. Veic pierakstu pie izvēlētā neirologa, izmatojot pakalpojumu  “Neirologa attālinātā konsultācija”, un apmaksā to (no pieraksta tiksi novirzīts apmaksas logā).
 4. Pēc apmaksas veikšanas uz norādīto e-pastu saņemsi saiti uz videokonsultāciju, kas tiks aktivizēta konsultācijas dienā 10 minūtes pirms paredzētā sākuma laika.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā droši raksti [email protected].

Kādas neiroloģiskās sekas organismā rada Covid-19 vīruss?

Tie ir nervu sistēmas (NS) darbības traucējumi, kuri radušies saistībā ar pārslimoto Covid-19 infekciju un var būt vīrusa izraisīta auto imūnā reakcija . Nervu sistēma sastāv no centrālās nervu sistēmas (CNS) – galvas un muguras smadzenes – un perifērās nervu sistēmas (PNS) – perifērie nervi rokās un kājas, nervi, kas saistīti ar iekšējo orgānu darbības regulāciju.

Ja saprotam, no kā sastāv NS, varam spriest, kāda nervu sistēmas daļa un funkcijas var tikt traucētas. Ja pēc pārslimošanas traucēta CNS, tad parādīsies:

 • ožas, garšas traucējumi;
 • garastāvokļa, domāšanas traucējumi;
 • pastiprināsies epileptiskās lēkmes;
 • muguras smadzeņu funkciju traucējumu gadījumos – muguras smadzeņu iekaisums jeb mielīts.

Ja pēc pārslimošanas traucēta PNS, tad parādīsies:

 • polineiropātija – perifēro nervu bojājumi gan rokās, gan kājās;
 • nervu pinumu bojājumi.

Viss atkarīgs no tā, kāda nerva lokalizācijas vieta ir cietusi.

Kādiem signāliem ir jāpievērš uzmanība pēc pārslimotas Covid-19 infekcijas?

Ja slimības akūtajā periodā simptomi parādās īslaicīgi un strauji samazinās, nav jāsatraucas. Uzmanība jāpievērš tad, ja šie traucējumi saglabājas ilgstoši pēc akūtā perioda. Piemēram, ja novēro polineiropātijas simptomus – gan rupjo, gan smalko nervu šķiedru bojājumus, kas izpaužas ar notirpumu, sāpīgumu rokās, kājās, plaukstās un pēdās. Ja simptomi saglabājas ilgstoši, ir jāvēršas pēc palīdzības.

Ir divu veidu ožas traucējumi. Viens – pazemināta oža, kad jāveic intensīvs ožas treniņš, kas palīdz atjaunoties. Otrs veids – bieži vien sākumā ir ožas funkciju pazemināšanās, tad atjaunošanās, taču tā neatjaunojas pareizi. Tas nozīmē, ka cilvēks jūt neadekvātas smaržas vai visu laiku jūt kādas nepatīkamas smaržas. Ja ir bojāti neironi, atveseļošanās periodā ožas receptoriem saites ir jāveido no jauna. Taču var būt tā, ka saites ar ožas garozu neizveidojas pilnībā. Lai šo procesu normalizētu, ir nepieciešama medikamentozā terapija.

Kādas blaknes pēc pārslimotas Covid-19 infekcijas novērojamas bērniem, pusaudžiem?

Tāpat kā pieaugušajiem, arī bērniem novērojamas divu veidu blaknes – slimības akūtajā periodā un pēc pārslimošanas. Akūtajā periodā bērniem novērojamas:

 • galvassāpes;
 • muskuļu sāpes;
 • nespēks;
 • pastiprinās epilepsijas lēkmes;
 • aizkaitināmība;
 • uzmanības traucējumi;
 • var pirmreizēji parādīties specifiskas neiroloģiskas pazīmes – krampji.

Tuvāko nedēļu laikā pēc Covid-19 infekcijas pārslimošanas var tikt izprovocētas autoimūnās slimības, kad paša imūnsistēma vēršas pret organismu, radot bojājumus gan CNS, gan PNS. Tāpat novērojams garā Covid-19 sindroms, t.i., 4 nedēļas pēc akūtās fāzes sūdzības rada dažādas organisma grupas, t.sk. sirds un asinsvadu, gremošanas, elpošanas sistēma, un lielu daļu veido neiroloģiskās sūdzības.

Kā bērniem veidojas autoimūnās slimības pēc Covid-19 infekcijas?

CNS autoimūnās reakcijas gadījumos autoimūnā sistēma vēršas pret galvas un muguras smadzeņu nervu šūnām. Simptomi – straujas izmaiņas uzvedībā. Vecākiem šķiet, ka bērns šodien nav tāds, kāds bija vakar. Nereti ir novērojamas epileptiskas lēkmes, arī globālas pārmaiņas bērna uzvedībā.

Ja skarta PNS, ir gadījumi, kad bērnam pēc pārslimotas Covid-19 infekcijas imūnā sistēma vēršas pret nerviem, kas iziet no muguras smadzenēm un nodrošina inervāciju rokām, kājām. Parādās sūdzības par progresējošu vājumu rokās, kājās, jušanas traucējumi, tirpšana. Ja 2–4 nedēļu laikā pēc pārslimotās infekcijas tiek novēroti minētie simptomi, jāvēršas pie ārsta.

Vai pēc pārslimošanas ar Covid-19 var parādīties plaukstu un pēdu salšana? Par ko tas liecina?

Ticamākais izskaidrojums – traucēta perifērās nervu sistēmas darbība, veģetatīvā nervu sistēma, kas regulē asinsvadu sieniņu funkcijas.

Vai ožas un garšas traucējumus var izraisīt tikai Covid-19 infekcija?

Ožas un garšas traucējumus var izraisīt daudzas augšējo elpceļu infekcijas, ne tikai Covid-19. Ja oža nav būtiski uzlabojusies ilgtermiņā, pagājuši vairāki gadi, diemžēl ir maza varbūtība, ka tā varētu atjaunoties.

Kādi izmeklējumi jāveic, lai secinātu, kādas izmaiņas ir notikušas organismā?

Parasti ārsts sāk ar sarunu par to, kas ir noticis, kādas struktūras bojātas. Būtiski, lai pacients piefiksē, kādas izmaiņas ir sajutis.

Varētu piedāvāt veikt magnētiskās rezonanses izmeklējumus galvas un muguras smadzenēm.

Ja ir sūdzības par galvassāpēm, tiek izvērtēts, vai nepieciešami papildu izmeklējumi.

Polineiropātiju gadījumā izmanto neirogrāfiju, elektromiogrāfiju, kvantitatīvo sensoro testēšanu, lai noteiktu perifēro nervu šķiedru bojājumu.

Kādas ir blaknes pēc Covid-19 infekcijas pacientiem, kuriem jau iepriekš ir bijušas migrēnas lēkmes?

Migrēnas lēkmes pēc Covid-19 infekcijas var būt biežākas, galvas vienu pusi aptverošas, pulsējošas un nereti var kombinēties ar nelabumu, nelabumu no gaismas, vēlmi nolīst klusākā, tumšākā vietā. Ja ir šādas pazīmes, ieteicams vērsties pie speciālista, lai izvērtētu jautājumu par medikamentozās terapijas uzsākšanu. Lietojot zāles ikdienā, pastiprinātās migrēnas sāpju lēkmes kļūst mazākas.

Kontakti

VCA Neiro klīnika atrodas VCA poliklīnikā PĻAVNIEKI (3.stāvā)

Kontaktinformācija

Pieraksts pie speciālista, uz izmeklējumu: 677999778828
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mob. tālrunis: 29722621
VCA Pļavnieki administrācija: 67136974

Iestādē ir nodrošināta vides pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem.