Dinamo Rīga hokejista Jāņa Kalniņa imunitāte pret ērču encefalītu varētu būt stiprāka nekā brāļiem Rēdlihiem

Vakar, tērpušies baltās zeķēs, kurās sabāzti bikšu gali, vairāki “Dinamo Rīga” hokejisti devās uz “Centrālo laboratoriju”, lai pārbaudītupicture agency 20170412 dinamo 006 savu imunitāti pret ērču encefalītu. Tas darīts gan tādēļ, lai noskaidrotu, vai nav vajadzīga vakcinācijas pote, gan arī tādēļ, lai uz imunitātes pārbaudi un vakcināciju pret ērču encefalītu mudinātu citus.

Hokejisti ērču encefalīta imunitātes pārbaudēm piekrita, atsaucoties „Centrālās laboratorija” aicinājumam, kas šādi vēlējās pievērst sabiedrības uzmanību to asinssūcēju parazītu bīstamībai, kas jau modušies no ziemas miega un pārnēsā ērču encefalītu. “Ērču encefalīts ir bīstama un smaga slimība, no kuras ikvienam ir iespēja sevi pasargāt vakcinējoties. Vēlējāmies iedzīvotājiem to atgādināt, un ir prieks, ka mūsu ideju atbalsta lieliskie „Dinamo Rīga” hokejisti. Viņi piekrita uz laboratoriju doties baltās zeķēs, kurās sabāzti bikšu gali, kā to ieteicams darīt, dodoties uz mežu vai atpūtā citviet pie dabas. Ar šo gājienu hokejisti jau uz ielas piesaistīja iedzīvotāju interesi. Taču mūsu gandarījums arī par to, ka puiši neatteicās uzzināt patiesību par savu imunitātes līmeni pret ērču encefalītu,” stāsta „Centrālās laboratorijas” vadītājs Uģis Bērs.  

picture agency 20170412 dinamo 083

Vakar savu imunitātes līmeni uzzināja pirmie trīs hokejisti, kuri analīzes bija nodevuši jau iepriekšējā dienā – Krišjānis un Jēkabs Rēdlihi, kā arī Jānis Kalniņš. Atklājās, ka no viņiem laba imunitāte pret ērču encefalītu ir Jānim Kalniņam. Viņš pats par to pat bija pārsteigts, jo nespēja pat atminēties, kad pēdējo reizi vakcinējies un šajā gadā bija apņēmies revakcinēties, lai imunitāti atjaunotu. Augsts imūnglobulīna G līmenis, kas raksturo labu imunitāti, atklājās arī Krišjānim Rēdliham, kuram gan tika ieteikts uzsākto vakcinācijas kursu pabeigt, kā iepriekš plānots. Salīdzinoši zemāks imūnglobulīna G līmenis atklājās Jēkabam Rēdliham, kura imunitātes rādītāji ir uz robežas, tādēļ viņam noteikti ieteicams vakcinēties. Uģis Bērs atgādināja, ka jautājumi par analīžu rezultātiem un vakcināciju, pārrunājami ar ārstu. Hokejisti solījās ieklausīties laboratorijas vadītāja ieteikumā, kā arī atzina, ka jauniegūtā informācija viņiem ir vērtīga.

“Līdz šim pat nezināju, ka ir šāda iespēja uzzināt savu imunitātes līmeni pret ērču encefalītu. Tā ir būtiska informācija, kas ļauj pieņemt arī lēmumu par pareizāko rīcību. Kā nekā, ērces ir visur, arī pilsētā, bet es dzīvoju mežainā vietā, un risks ir vēl augstāks. Tāpēc šodien man līdzi uz „Centrālo laboratoriju” devās arī sieva Iveta, kura arī nodeva savas analīzes, un jau rīt zināsim, vai esam pasargāti no ērču encefalīta,” iespaidos dalījās Krišjānis Rēdlihs.

Arī Jēkabs Rēdlihs uz „Centrālo laboratoriju” bija atnācis kopā ar ģimeni – sievu Ievu, mazo Olafu un Katrīni. Analīzēm ar adatas dūrienu drosmīgi ļāvās gan mazā Katrīne, kura par šo veikumu saņēma arī īpašu „Centrālās laboratorijas” diplomu par drosmi, gan arī Ieva.

picture agency 20170412 dinamo 149

 

Uzzinājuši par komandas biedru gājienu uz „Centrālo laboratoriju”, vakar, tērpušies baltās zeķēs, uz Šarlotes ielu 1.b savu imunitāti pārbaudīt devās arī hokejists Ralfs Freibergs, Kristaps Zīle un Georgs Golovkovs. Viņi savu analīžu rezultātu uzzinās jau šodien.

 

Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka šogad uz pārbaudēm nestas jau 37 ērces, no kurām ērču encefalīts konstatēts vienai ērcei. Pirmā ērce uz pārbaudēm atnesta jau 18.februārī, bet kopš 27. marta uz pārbaudēm tiek nesta vismaz viena ērce dienā.

 „Veselības centru apvienības” poliklīnikas „Pļavnieki” neiroloģe Dace Bērziņa atzīst, ka šogad ir jūtami pieaugusi iedzīvotāju interese par vakcināciju pret ērču encefalītu. “Nav specifisku medikamentu, kas iedarbojas uz ērču encefalīta vīrusu, nelīdz arī antibiotikas. Droša un efektīva aizsardzība pret ērču encefalītu ir vakcinācija. Ir prieks, ka iedzīvotāji to izprot. Pamazām izdodas arī kliedēt mītu, ka vakcinēties var tikai ziemā. Vakcinēties pret ērču encefalītu var visu gadu. Lai rastos imunitāte ir nepieciešamas vismaz divas injekcijas ar viena līdz trīs mēnešu starplaiku no pirmās injekcijas. Trešā injekcija jāveic 5–12 mēnešus pēc otrās injekcijas. 

picture agency 20170412 dinamo 140

Revakcinācija jeb atkārtotā vakcinācija ir veicama ik pēc 3–5 gadiem,” skaidro Dace Bērziņa. Vakcīnu pret ērču encefalītu iespējams saņemt jebkurā no Veselības centru apvienības poliklīnikām gan Rīgā, gan arī Daugavpilī un Liepājā. Organisma imunitāti pret ērču encefalītu var pārbaudīt laboratoriski.

 

 

 

 

 

 

Uzzini vairāk mūsu video galerijā:

{videobox}Be6KYBd8Yx4||box=1{/videobox}

SIA “Centrālā laboratorija” ir Latvijas holdinga AS „Repharm” uzņēmums, kas iedzīvotājiem sniedz plaša spektra laboratoriskos pakalpojumus laboratorijas filiālēs visā Latvijā. Nodrošinot īpaši plašu savstarpēji saistītu uz pacienta vajadzībām vērstu medicīnisko pakalpojumu klāstu, holdingā “Repharm” ietilpst arī AS “Veselības centru apvienība” ar vairāk nekā desmit medicīnas centriem Latvijā, “Mēness aptieka” zīmola īpašniece akciju sabiedrība „Sentor Farm aptiekas”, kā arī zāļu vairumtirgotāja AS “Recipe Plus” un augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražotāja AS “Rīgas farmaceitiskā fabrika”.

Vairāk informācijas:

Līga Ribkinska
AS Repharm
Komunikācijas direktore
T. +371 22302996
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.