Medicīniskā rehabilitācija mājās VCA

Medicīniskā rehabilitācija mājās

Veselības centru apvienība (VCA) piedāvā rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanu mājās, kad ierašanās ārstniecības iestādē nav iespējama. Fizioterapeits, ergoterapeits un audiologopēds mājas apstākļos palīdz atjaunot funkcionalitāti un dzīves kvalitāti. 

 

  • Rehabilitācija mājās paātrina atveseļošanos pēc operācijām, slimībām un traumām
  • Kvalificēts atbalsts palīdz atgūt drošību un neatkarību psiholoģiski komfortablos apstākļos.
  • Sniedz atbalstu gan pacientam, gan tuviniekiem
Kad nepieciešama
medicīniskā rehabilitācija mājās?

Medicīniskā rehabilitācija ir būtiska terapijas sastāvdaļa zaudētas funkcionalitātes un dzīves kvalitātes atjaunošanai. Ja pacientam nav iespējas apmeklēt speciālistus ārstniecības iestādē klātienē vai nepieciešama profesionāla palīdzība ikdienas prasmju apguvē mājas apstākļos, var izvēlēties pakalpojumu “Medicīniskā rehabilitācija mājās”.

Medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu mājās valsts finansējuma ietvaros var saņemt:

  • personas ar smadzeņu asinsvadu slimībām (subarahnoidāls asinsizplūdums, intracerebrāls asinsizplūdums, smadzeņu infarkts, insults, cerebrovaskulāras slimības sekas), kam tā sniegšana uzsākta triju mēnešu laikā pēc slimības sākuma;
  • bērni, kuri atrodas valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” paliatīvās aprūpes kabineta uzskaitē;
  • personas ar sekām pēc muguras smadzeņu bojājuma, ja ir nepieciešami medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi pēc pirmreizējas medicīniskās rehabilitācijas saņemšanas stacionārā pakalpojumu programmā “Rehabilitācija pacientiem ar muguras smadzeņu šķērsbojājumu (spinālie pacienti)”, ja uz šādiem pakalpojumiem nosūta valsts sabiedrībā ar ierobežotu atbildību “Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari”” nodarbināts fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts.

Papildu informāciju par mājas aprūpes saņemšanu var saņemt Nacionālajā veselības dienestā, tajā skaitā www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Ambulatorie pakalpojumi”.

Kā notiek
medicīniskā rehabilitācija mājās?

Lai saņemtu medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu mājās valsts finansējuma ietvaros, ir nepieciešams fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta jeb rehabilitologa izsniegts nosūtījums šo pakalpojumu saņemšanai mājās. Nosūtījumam ir pievienots medicīniskās rehabilitācijas plāns.

Rehabilitācijas medicīnas speciālisti – fizioterapeits, ergoterapeits, audiologopēds – regulāri ierodas pie pacienta mājās iepriekš saskaņotajā laikā un veic nepieciešamās medicīniskās manipulācijas saskaņā ar medicīniskās rehabilitācijas plānu.

Fizioterapeits

Fizioterapeits ir veselības aprūpes speciālists, kura mērķis ir uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti, izmantojot dažādas metodes un tehnikas sāpju mazināšanai un funkciju atjaunošanai. Pastāvīgu traumu vai slimību gadījumā fizioterapijas nodarbība mazina disfunkcijas sekas. Vairāk lasīt šeit.

Ergoterapeits

Ergoterapeits ir veselības aprūpes speciālists, kurš sniedz palīdzību pacientiem ar dažādiem kustību traucējumiem, apmāca personas ar hroniskām, progresējošām slimībām par ikdienas uzdevumu sabalansēšanu, enerģiju aktivitāšu veikšanas laikā un vides pielāgošanu. Konsultē par ergonomikas principu ievērošanu, lai atvieglotu ikdienas aktivitāšu veikšanu. Vairāk lasīt šeit.

Audiologopēds

Audiologopēds ir ārstniecības persona, kas diagnosticē un ārstē komunikācijas traucējumus, dažādu veidu runas grūtības, kā arī valodas problēmas, fonācijas un rīšanas problēmas. Vairāk lasīt šeit.

Informācija par pierakstīšanos VCA

Rehabilitācija mājās ir pieejama gan valsts finansējuma ietvaros (ar speciālista nosūtījumu) poliklīnikas darbības teritorijā, gan kā maksas pakalpojums.
Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.