Image

UVA fototerapija un kombinētā terapija UVA/UVB

UVA fototerapijā izmanto ultravioletos A starus (UVA), visgarākos ultravioletā starojuma starus, kas ādā iespiežas visdziļāk. Iedegums no UVA fototerapijas nerodas. UVB fototerapijā tiek izmantoti B klases vidēja garuma ultravioletā starojuma stari, kurus absorbē ādas epiderma, notiek D vitamīna sintēze. UVB terapiju var lietot kompleksā ar sintētiskajiem retinoīdiem un lokāliem medikamentiem, piemēram, darvas preparātiem. Kombinētajā UVA/UVB terapijā izmanto abus šos starus vienlaikus.

Kad jāveic terapija?

Ar UVA terapiju ārstē:

  • atopisko dermatītu jeb alerģisko ekzēmu;
  • vitiligo;
  • sēnīšu mikozi;
  • ādas iekaisumus.

Ar UVB terapiju ārstē:

  • psoriāzi jeb zvīņēdi.

Kā notiek procedūra?

Procedūras laikā speciālā kabīnē tiek apstarots viss ķermenis vai kāda tā daļa. Pacients tajā atrodas kails, ādai jābūt tīrai, obligāti jālieto acu aizsargbrilles. Procedūras ilgums – līdz 10 minūtēm, atkarībā no ārsta norādījumiem un ādas tipa.

 

Brīdinājumi

 

Šo terapiju nedrīkst izmantot sistēmiskās sarkanās vilkēdes un Xeroderma pigmentosum gadījumā. Nav ieteicams, ja anamnēzē ir bijis ādas vēzis, ir fotosensivitāte, porfīrija, smagas sirds, aknu un nieru slimības, katarakta. Fototerapijas blaknes var būt eritēma, fotoalerģisks dermatīts, ādas sausums un nieze, var parādīties vasarraibumi, ātrāk novecot āda, un palielinās ādas vēža riski.

INFORMĀCIJA PAR PIERAKSTĪŠANOS VCA

Tiek sniegti gan valsts apmaksāti (ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu), gan maksas pakalpojumi.

Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.