Image

Gaismas terapija (tubus kvarcs)

Gaismas terapijā izmanto ultravioleto un infrasarkano starojumu, ar speciālām lampām apstarojot konkrētu ķermeņa daļu, retos gadījumos visu ķermeni, dozējot to ārsta noteiktā laika sprīdī.

Infrasarkano starojumu iegūst no siltuma starotājiem, dažādu veidu spuldzēm, kas visu savu enerģiju atdod infrasarkanā starojuma jeb siltuma veidā. Infrasarkanais starojums īsā laikā sasilda apstarotās ķermeņa daļas virsējos audus. Tajos uzlabojas asinsrite, limfas cirkulācija un vielmaiņa, radot labvēlīgus apstākļus sāpju un iekaisuma likvidēšanai. Šis siltums pozitīvi ietekmē arī dziļākos audus, kas nav bijuši apstarotā lauka robežās.

Ultravioletā starojuma iegūšanai izmanto dzīvsudraba, argona spuldzes, sauktas arī par kvarca lampām. Ultravioletais starojums iedarbojas tikai uz ādas virsējo kārtu, ierosinot reakcijas, kas labvēlīgi ietekmē organismu. Starojumam piemīt baktericīda un pretsāpju darbība.

Kad jāveic gaismas terapija?

Infrasarkano starojumu izmanto šādu slimību ārstēšanā:

  • ausu, deguna un kakla slimības;
  • locītavu slimības;
  • nervu sistēmas slimības.

Ultravioleto starojumu izmanto:

  • brūču dzīšanas veicināšanai;
  • kaulu saaugšanai.

Kā notiek procedūra?

Procedūras laikā pacients sēž vai guļ uz kušetes. Tiek piemērota pacientam atbilstoša programma, kas nerada nekādas specifiskas sajūtas.

 

Brīdinājumi

 

 

Siltuma starojumu nedrīkst izmantot, ja ir nosliece uz asiņošanu.

INFORMĀCIJA PAR PIERAKSTĪŠANOS VCA

Tiek sniegti gan valsts apmaksāti (ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu bērniem līdz 18 gadu vecumam), gan maksas pakalpojumi.

Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.