VCA -Elektroforēze

Elektroforēze

Elektroforēzes terapija palīdz organismā ievadīt medikamentus caur ādu. Ar līdzstrāvas palīdzību medikamentu joni nokļūst ādā un pēc tam pakāpeniski uzsūcas visā ķermenī. Strāvas stiprums atšķiras atkarībā no pacienta vecuma (bērniem tā ir vājāka) un lokalizācijas, piemēram, pēdām stiprāka, galvai vai gļotādām – vājāka

Kad jāveic elektroforēze?

Strāvas ietekmē tiek veicināta:

  • asinsvadu paplašināšanās;
  • audu vielmaiņas uzlabošanās;
  • dažādu hormonu, bioloģiski aktīvo vielu izdalīšanās;
  • audu atjaunošanās un brūču dzīšana;
  • muskuļu atslābināšanās vai stimulēšana;
  • sāpju un iekaisuma mazināšanās;/li>
  • limfas atteces stimulēšana.

Strāva var iedarboties ne tikai lokāli, elektrodu uzlikšanas vietā, bet arī plašāk, piemēram, pa nerva vadīšanas ceļu, kā arī reflektori uz visu cilvēka organismu.

Kā notiek procedūra?

Procedūras laikā uz pacienta ādas uzliek medikamentā samērcētu filtrpapīru un mitra auduma starpliku, kam pievieno divus vai vairākus strāvas nesošos elektrodus. Tiek amortizēta strāvas iedarbība un uzlabota strāvas nokļūšana organismā. Procedūras laikā pacientam jājūt strāvas iedarbība – “skudriņas”, neliela durstīšana vai siltums, taču nedrīkst just sāpes vai nepatīkamu kairinājumu.

 

Brīdinājumi

 

Elektroforēzes terapiju neiesaka pacientiem, kam ievietots kardiostimulators, kā arī elektrodus neliek, ja attiecīgajā vietā uz ādas ir plaši bojājumi vai izsitumi, tireotoksikozes pacientiem – uz kakla daļas.

INFORMĀCIJA PAR PIERAKSTĪŠANOS VCA

Tiek sniegti gan valsts apmaksāti (ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu), gan maksas pakalpojumi.

Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.