VCA Bērnu dermatologs

Bērnu dermatologs

Bērnu dermatologi ir specializējušies bērnu ādas, matu un nagu slimību diagnosticēšanā un ārstēšanā. Dermatologs diagnosticē un ārstē dažādas kaites, sākot ar pūtītēm, beidzot ar smagām ādas slimībām visu vecumu bērniem. Parasti pie bērnu dermatologa norīko pediatrs vai ģimenes ārsts.

Bērniem ādas slimības var izpausties citādi nekā pieaugušajiem. Emocionāli bērni pārdzīvo veselības problēmas pavisam atšķirīgi. Tās var izjaukt bērna vispārējo labsajūtu un negatīvi ietekmēt pārliecību, radīt kauna sajūtu, ietekmēt miegu un mācības. Tāpēc agrīna diagnostika un ārstēšana ir ļoti svarīgas. Dermatologs ir speciāli apmācīts, lai atrastu kopīgu valodu ar bērnu un radītu viņam drošības sajūtu.

Speciālists diagnosticē problēmu, izraksta zāles un izstrādā ārstēšanas plānu. Bērnu dermatologs:

  • ārstē ādas slimības – ekzēmu, psoriāzi, alerģiskas reakcijas, vitiligo (ādas pigmenta zudumu), pinnes, sēnīšu slimības, ādas niezi u.c.;
  • noņem ādas veidojumus, piemēram, kārpas, papilomas, kontagiozos moluskus, dzimumzīmes u.c.;
  • ja nepieciešams, veic ādas dermatoskopiju, biopsiju;
  • konsultē ādas kopšanas jautājumos, arī par saules aizsarglīdzekļu pareizu lietošanu.

Dodoties pie dermatologa, līdzi jāņem iepriekšējie izmeklējumu rezultāti, medikamentu saraksts, ja bērns tos lieto. Vizītes dienā nedrīkst uzklāt kosmētiskos līdzekļus, krēmus un ziedes.