Fizioterapijas nodarbība VCA

Muskuloskeletālā un ortopēdiskā fizioterapijas programma

Muskuloskeletālā fizioterapija ir specializēta terapijas programma pacientiem, kuriem ir traumas un/vai slimības, kas ietekmē muskuļus, locītavas un mīkstos audus. Muskuloskeletālās fizioterapijas mērķis ir palīdzēt pacientam ātrāk atgūties no traucējumiem, izmantojot regulāras ārstēšanās sesijas, un izstrādāt terapijas plānu, kas palīdzētu pacientam atveseļošanās procesā un novērstu sekundāru problēmu rašanos.

 

  • Muskuloskeletālā fizioterapija uzlabo muskuļu spēku un elastību
  • Māca un nostiprina veselīgus kustību veidus, lai samazinātu balsta un kustību aparāta slimību iespējamību nākotnē
  • Uzlabo kustību amplitūdu, kustību vieglumu un kvalitāti. Nostiprina muskuļu korseti
Kad nepieciešama ārsta rehabilitologa konsultācija?

Muskuloskeletālās sistēmas slimības ir jebkādi ievainojumi, bojājumi vai sāpes ķermeņa muskuļu audos, locītavās, nervos, saitēs, cīpslās un muskuļu vai skeleta struktūrās, kas balsta ekstremitātes vai muguru. Tās var skart jebkuru ķermeņa daļu no muguras un kakla līdz kājām. To cēlonis var būt nepareiza smagu priekšmetu pacelšana, atkārtota, nepareiza slodze vai tiešs ievainojums, trauma. Tie var būt:

  • saišu sastiepumi;
  • muskuļu sasprindzinājums;
  • artrīts;
  • skrimšļu plīsumi;
  • stāvoklis pirms un pēc operācijām, traumām, slimībām;
  • rehabilitācija pēc kaulu lūzumiem;
  • muguras sāpes;
  • skolioze, spondilioze u.c.
Kā notiek fizioterapijas nodarbība?

Rehabilitologs, sastādot individuālo ārstēšanas plānu, ņem vērā pacienta stāvokli un simptomu kopumu.

Atkarībā no plāna var izmantot vienu vai vairākas ārstēšanas metodes.

Vingrošanas metodes

  • Ārstnieciskā vingrošana zālē, individuāli vai grupā, fizioterapeita uzraudzībā. To izmanto gan ārstēšanai, gan profilaktiski, lai uzlabotu organisma vispārējo veselību. Vingrojumi ir individuāli pielāgoti katram pacientam un tā konkrētajai problēmai. Bērniem izmanto Bobata metodi, kas uzlabo kustību pareizu attīstību un normalizē tonusu.
  • Koriģējošā vingrošana zālē, individuāli vai grupā, fizioterapeita uzraudzībā. To izmanto, lai koriģētu ķermeņa deformācijas vai aizkavētu to progresiju. Tā novērš kaulu deformāciju un nostiprina muskuļus. Šeit ietilpst arī Šrotas metode, ko izmanto skoliozes ārstēšanai. Tā uzlabo stāju un novērš mugurkaula deformācijas turpmāku attīstību.
  • Vingrošana baseinā, individuāli vai grupā, fizioterapeita uzraudzībā. Nodarbības ūdenī palīdz atslābināties, uzlabo vielmaiņu un samazina slodzi locītavām. Ieteicama pacientiem ar lieko svaru.

Slinga metode un vingrošana ar iekares sistēmām

Slinga metode NEURAC ar Redcord ir vingrojumi bez gravitācijas ietekmes. Pacienta ķermenis tiek iekārts īpašās saitēs ar atšķirīgu elastīgumu. Tādējādi mazinās slodze un vingrojumu izpildes grūtības pakāpe. Šī metode rada drošības sajūtu, palīdz relaksēties un fizoterapeita vadībā aktīvi darboties.

NEURAC metode stimulē neiromuskulatūru. Tiek pamodināti neaktīvie muskuļi un atjauninātas to funkcijas. Palielinās kustību apjoms locītavās, veicot trakciju, tiek iestiepti muskuļi, locītavu saites, uzlabota asinsrite. Stiepjot muskuļus, atbrīvojas mīkstie audi, rezultātā pazūd sāpes un citas sūdzības. Metode lieliski palīdz relaksēties un atbrīvot saspringtos muskuļus.

Vingrošana ar speciālu trenažieru palīdzību fizioterapeita uzraudzībā

  • Hubber trenažieris (kustīgā platforma). Īpaši piemērots stājas uzlabošanai, dziļo muskuļu nostiprināšanai un līdzsvaram. Piemērots arī visa ķermeņa fiziskās veselības uzlabošanai.
  • Tehnogym Med trenažieri. Pasaules līderi savā segmentā, šie trenažieri ir ērti un vienkārši lietojami. Tajos ir iebūvēti sensori sirdsdarbības kontrolei. Ir iespēja programmēt ar individuālo programmu, kas pielāgota katram pacientam. Nodarbības laikā trenažieri signalizē, ja vingrojumi tiek veikti nepareizi, par ātru vai nepareizā amplitūdā.
  • Motomed trenažieris. Var izmantot gan aktīvā, gan pasīvā veidā, kad trenažieris pats kustina rokas un kājas, kas piefiksētas ar speciālām siksnām. Izmantojams cilvēkiem ar kustību traucējumiem, var izmantot, sēžot ratiņkrēslā.
  • Pneimotrenažieri. Pretestība – slodze trenažieriem uz abiem virzieniem.
  • Synchro forma trenažieris. Profesionāls trenažieris efektīvam ķermeņa treniņam. Plūstošās kustības samazina saspringumu muskuļos un locītavās. Piemērots ķermeņa masas samazināšanai, tonizēšanai un koordinācijas uzlabošanai.
  • ELEVEO dinamiskās gaitas trenažieris. Tā ir apmācības ierīce vienlaicīgai stabilitātes, stājas un līdzsvara kontrolei uz skrejceliņa vai stingrām virsmām. Ideāls risinājums pacientu apmācībai plašā gaitas traucējumu diapazonā. Eleveo palīdz uzturēt pareizu stāju, samazina slodzi, novērš līdzsvara problēmas un uzlabo kustību koordinācijas apmācību.
INFORMĀCIJA PAR PIERAKSTĪŠANOS VCA

Pieejama valsts apmaksāta fizioterapeita konsultācija un ārstnieciskā vingrošana (ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu), kā arī to sniedz kā maksas pakalpojumu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Vingrošana ar speciālu trenažieru palīdzību ir tikai maksas pakalpojums. Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.