Image
Image

Uzmanies - ērces
ir atgriezušās!

­

Laiks kļūst siltāks un ērces jau ir modušās. Visdrošākā aizsardzība pret ērču pārnēsāto infekcijas slimību – encefalītu – ir vakcinācija. Tā kā šī vakcinācija sastāv no trim potēm, tie iedzīvotāji, kuri vakcināciju jau ir uzsākuši, aicināti pārliecināties, vai šobrīd nav nepieciešama kārtējā pote vai revakcinācija.

Iedzīvotāji arvien vairāk sāk uzturēties brīvā dabā un pavada laiku pastaigās pa mežiem, pļavām, pilsētas skvēriem un parkiem. Latvijā ar encefalītu inficētas ērces ir sastopamas visur – gan laukos, gan arī pilsētās. Tādēļ laikus izmantot vakcinācijas iespēju ir veids kā pasargāt gan sevi, gan savus tuviniekus no ērces izraisīta encefalīta.

Vakcinēties VCA poliklīnikās ir ērtāk un lētāk.

Pakalpojums maksās, uzrādot karti Veselība:

  • bērniem – 33,30 Eur* (Standarta cena bērniem 37,00 Eur),
  • pieaugušajiem – 36,00 Eur* (Standarta cena pieaugušajiem 40,00 Eur).

Īpašā cena Latvijas goda ģimenēm ar 3+ ģimenes karti:

  • bērniem – 33,00 Eur (Standarta cena bērniem 37,00 Eur),
  • pieaugušajiem – 36,00 Eur (Standarta cena pieaugušajiem 40,00 Eur).

Ienāc epoliklinika.lv: https://ej.uz/VakcinejiesPretErcem, izvēlies sev vēlamo VCA poliklīniku un ērtāko procedūras laiku. Nākamais solis – ierasties uz vakcināciju un pēc tam droši uzturēties dabā.

*Cena spēkā no 21.03.2024. – 31.12.2024., VCA poliklīnikas reģistratūrā uzrādot karti Veselība.

Ņem vērā!

Starp vakcināciju pret ērču encefalītu un Covid-19 jāievēro vismaz 7- 14 dienu intervāls.
Individuāla vakcinēšanās grafika izveidei konsultējies ar ģimenes ārstu.

Ja ir gadījies saslimt ar Covid-19, VCA mediķi iesaka ērču encefalīta vakcīnu veikt vismaz mēnesi pēc atveseļošanās no Covid-19.

Vakcinācija bērniem piemērota vecumā no 1 līdz 15 gadiem (ieskaitot).

Vakcinācija un revakcinācija

Veicot vakcināciju pret ērču encefalītu, pirmās divas vakcīnas pacients saņem ar viena līdz trīs mēnešu intervālu, un tās nodrošina imunitāti uz vienu gadu. Trešā vakcīna ir jāveic 9-12 mēnešu laikā pēc otrās vakcīnas, un tā veido imunitāti uz trim gadiem. Lai saglabātu imunitāti, pirmā revakcinācija ir jāveic pēc trim gadiem, bet turpmākās revakcinācijas tiek plānotas ik pēc trim līdz pieciem gadiem.

 

Uzziņai:

  • Ērču encefalīts ir viena no aktuālākajām centrālo nervu sistēmu skarošajām infekcijas slimībām, ko izraisa ērču encefalīta vīruss.
  • Gandrīz pusei no saslimušo ar ērču encefalītu attīstās dažāda smaguma pakāpes paliekošas sekas. Iespējams arī letāls iznākums.
  • Vakcinācija palīdzēs pasargāt sevi un tuviniekus no iespējami smagas un letālas infekcijas slimības.
  • Ja nu tomēr esi pamanījis ērci, tad dodies uz jebkuru VCA poliklīniku, kur speciālisti pareizi un droši atbrīvos tevi no ērces.
  • Lai izvairītos no nevajadzīga satraukuma un pārliecinātos, ka piesūkusies ērce nav bijusi bīstamo slimību nēsātāja, to var nosūtīt uz Centrālo laboratoriju, lai tiktu veikts atbilstošs tests. Inficētas ērces gadījumā pacientam ir iespējams pēc iespējas ātrāk uzsākt atbilstošu ārstēšanu.

Uzzini vairāk par vakcināciju pret ērču encefalītu pa tālruni: 677 999 77, 8828.

Sadarbojamies ar apdrošināšanas kompānijām.

Ārstniecības iestādes kods: 0100 – 64120, 0100-54114, 880200016.