Image

Laboratorijas analīzes

VCA poliklīniku telpās strādā Centrālās laboratorijas filiāles, kur var veikt visplašākā spektra klīniski diagnostiskos laboratorijas izmeklējumus.  
Rezultātus saņemsiet diennakts laikā.  
Mēs pieņemam klientus gan ar ārsta norīkojumu, gan bez norīkojuma par maksu.  
Laboratorijā veic šādas analīzes:

  • klīniskās;
  • bioķīmiskās;
  • imunoloģiskās;
  • mikrobioloģiskās;
  • seksuāli transmisīvo slimību diagnostiku.

Klīniskie izmeklējumi:  
asins, urīna, fēču, krēpu analīzes. 

Bioķīmiskās analīzes  ietver šādus izmeklējumus:  
olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu vielmaiņu, fermentu aktivitātes, kas norāda uz orgānu funkcionālo stāvokli, tostarp aknu, sirds, aizkuņģa dziedzera, asins elektrolītu sastāvu (kālijs, nātrijs, kalcijs un dzelzs u. c.); asins recēšanas sistēmas stāvokļa novērtēšanu. 

Hormonālie izmeklējumi:  
iekšējās sekrēcijas dziedzeru (vairogdziedzera, dzimumdziedzeru) stāvokļa un funkciju novērtēšanai. 

Imunoloģiskie izmeklējumi ietver:  
organisma imunoloģiskā statusa novērtēšanu, antivielu līmeņa noteikšanu, ja ir infekcijas slimību izraisītājs (hepatīts B un C, sifiliss, HIV), seksuāli transmisīvo slimību izraisītāja noteikšanu (ureaplazma, mikoplazma, hlamīdijas), jutības noteikšanu uz plaša spektra alergēniem, audzēju marķieru noteikšanu.

Cukura diabēta diagnostika
Pašlaik vispopulārākais cukura diabēta noteikšanas veids – glikozes līmeņa noteikšana asinīs tukšā dūšā, šajā gadījumā mēs saņemam informāciju tikai par stāvokli asins nodošanas brīdī, jo glikozes līmenis asinīs nepārtraukti svārstās. 

Mūsu laboratorijā praktizē glikolizētā hemoglobīna koncentrācijas noteikšanu – tā ir daudz informatīvāka metode, kas dod iespēju noteikt vidējo glikozes daudzumu asinīs pēdējo divu triju mēnešu laikā, tā ir daudz precīzāka par vienreizēju izmeklējumu, atspoguļojot ogļūdeņražu apmaiņu.