<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=356876748724153&ev=PageView &noscript=1"/> PRP injekcjas VCA poliklīnikās "Aura" un "Elite"

LV | RU | EN

 

 

VCA poliklīnikās "Aura" un "Elite" pieejama unikāla metode locītavu funkciju atjaunošanai – augšanas faktora jeb PRP ar trombocītiem bagātinātas plazmas (PRP) injekcijas.

Katrai locītavai ir sava konfigurācija, kas ļauj mums izpildīt visdažādākās kustības, bet kaulu gali klāti ar skrimšļa kārtu. Jaunībā šī virsma ir līdzena un gluda, taču ar gadiem tā kļūst arvien raupjāka vai pat cieš no bojājumiem. Locītavas apskalo sinoviālais šķidrums, un nepietiekamas slodzes dēļ tas ar gadiem izžūst, kas savukārt rada spēcīgu berzi un skrimslis sāk nodilt. 

Locītavu jaunības eliksīrs ir samērīgas kustības un nepieciešamības gadījumā, ja parādījušās pirmās skrimšļa nodiluma pazīmes, arī glikozamīns.

“Tas ir uztura bagātinātājs, kas aizsargā un baro skrimšļaudus, samazina diskomfortu locītavās un uzlabo to kustīgumu,” stāsta VCA poliklīnikas “Aura” ķirurģe Larisa Sviridova.

Normāli izmaiņas locītavu virsmās sāk parādīties vecumā ap četrdesmit gadiem. Sākotnēji tās pat var nebūt redzamas un gan rentgena, gan magnētiskās rezonanses izmeklējumi var neuzrādīt pārmaiņas, taču cilvēks jūt diskomfortu – locītavas vairs nestrādā tik labi kā iepriekš. “Tad glikozamīns komplektā ar mērenu fizisko slodzi palīdzēs apstādināt regresijas procesu,” saka daktere. Taču mūsdienās arvien lielāku popularitāti iemanto PRP injekcijas. Tikpat dabiskas, bet krietni efektīvākas locītavu veselībai.

PRP – ar trombocītiem bagātinātas plazmas injekcijas. “Šīs injekcijas ir vienīgās, kas ne tikai novērš sāpes un iekaisumu, bet arī risina problēmas cēloni,” uzsver Larisa Sviridova.

PRP injekcijām izmanto plazmu, ko iegūst no paša pacienta asinīm un ievada sāpīgajā locītavā. Plazma satur paaugstinātu daudzumu trombocītu, kas izdala augšanas faktorus. Ja mēs skatītos mikroskopā, tad redzētu trombocītus ar daudzām kājiņām, kas pieķeras organisma audiem, tā veicinot dzīšanas un atjaunošanās procesus. “Šī metode ir ļoti efektīva, tāpēc to izmanto plaši – mikroķirurģijā, ortopēdijā, traumatoloģijā, ginekoloģijā, uroloģijā, kosmetoloģijā. Svarīgi, ka injekcija neizraisa alerģiskas reakcijas, jo tiek izmantotas paša pacienta asinis. Tātad injicējamie audi ir saderīgi ar organisma audiem,” uzsver Larisa Sviridova un piebilst, ka itin bieži PRP injekcijas tiek veiktas arī uzreiz pēc operācijas, lai veicinātu ātrāku sadzīšanu un skarto audu atjaunošanos. 

PRP satur apmēram 7 reizes vairāk augšanas faktoru nekā cilvēka parastās asinis, un procedūra neprasa īpašu sagatavošanos, turklāt tā ilgst apmēram 20 minūtes. No pacienta tiek paņemtas asinis, ko pēc tam ievieto speciālā centrifūgā. Astoņu minūšu laikā centrbēdzes spēka iedarbībā no asinīm tiek atdalīta plazma – dzeltenīgs šķidrums, kura sastāvā ir liels daudzums augšanas faktoru saturošu trombocītu. Plazmu iepilda šļircē un injicē locītavā. VCA poliklīnikā “Aura” tiek izmantota dubulta centrifugēšana, kā arī standarta laboratoriskais stobriņš asiņu paņemšanai ir aizstāts ar lielāku smilšu pulksteņa veida stobriņu, kas no tā paša paņemtā asiņu daudzuma ļauj iegūt vairāk injicējamā materiāla. Kā uzsver daktere, tas ļauj vienas procedūras laikā veikt injekcijas divās locītavās bez papildu maksas. “Nereti cilvēkam ir skartas vairākas locītavas, un tām nepieciešama palīdzība. Mēs to varam nodrošināt vienas procedūras laikā.”

PRP injekcijas var veikt plecā, celī, pēdā, pirkstu locītavās, gūžā, arī sāpju samazināšanai Ahileja cīpslas iekaisuma gadījumā un daudzos citos procesos, kur iesaistīti organisma mīkstie audi.

Injekcija nav sāpīga, jo tiek veikta ar nelielu adatiņu, turklāt tiek lietota lokālā anestēzija. Vienīgais nosacījums ir pāris dienu miera režīms pēc injekcijas veikšanas. “Nedrīkst iet pirtī, veikt masāžu vai citas tamlīdzīgas procedūras, kā arī jāatturas no sportiskām aktivitātēm. Parasti cilvēks jau pēc dažām dienām jūt rezultātu,” norāda L.Sviridova.

PRP injekcijas nav ieteicams veikt topošajām māmiņām, bērniem un cilvēkiem ar nopietnām imūnsistēmas slimībām.

AS “Veselības centru apvienība” trombocītiem bagātinātas plazmas (PRP) injekcijas veic:

VCA AURA, Rīgā, Nīcgales ielā 5; ķirurģe Larisa Sviridova

VCA ELITE, Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 85; ķirurgs Andrejs Škavronskis.

 

Pieraksties: 67799977, 8828 vai www.epoliklinika.lv

Vai varam Jums palīdzēt?

Uzrakstiet un mēs sazināsimies ar Jums.

Неверный ввод
Неверный ввод1
Неверный ввод2
Неверный ввод3
Неверный ввод4
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод7
Неверный ввод

Яндекс.Метрика

2016 vca.lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkāda veida satura pārpublicēšana bez rakstiskas atļaujas stingri aizliegta.