<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=356876748724153&ev=PageView &noscript=1"/> 68% limfomas pacientu izmainīts ķīmijterapijas kurss pēc programmā "Dzīvo tālāk!" veiktajiem PET/CT izmeklējumiem

LV | RU | EN

 

  • Sākums >
  • VCA Jaunumi >
  • 68% limfomas pacientu izmainīts ķīmijterapijas kurss pēc programmā "Dzīvo tālāk!" veiktajiem PET/CT izmeklējumiem

 

68% limfomas pacientu izmainīts ķīmijterapijas kurss pēc programmā „Dzīvo tālāk!” veiktajiem PET/CT O fonds dzivo talakizmeklējumiem. 

Audzēja terapijas laikā veicot pozitronu emisijas tomogrāfiju, 68% gadījumu limfomas pacientiem bija iespēja precizēt un mainīt ķīmijterapijas devu. Lielākajai daļai pacientu ķīmijterapijas kursu varēja mainīt, samazinot ķīmijterapijas devas. Diviem pacientiem bija jāpāriet uz lielu devu intensīvāku ķīmijterapiju, jo iepriekšējās terapijas efekts nebija pietiekošs.

Dins Šmits, REPHARM ģenerāldirektors: “Esmu gandarīts, ka mums kopā ar partneriem ir izdevies īstenot projektu un palīdzēt jau tik daudziem cilvēkiem, kuriem bez šīs programmas atbalsta nebūtu finansiālu iespēju veikt šo izmeklējumu. 68% limfomas pacientu tika mainīts ārstēšanas kurss, tas ir ļoti augsts rādītājs un apliecina, ka šāds izmeklējums ir vitāli nepieciešams. Katru gadu Latvijā mirst ap 100 limfomas pacientu, laicīga un precīza diagnostika un atbilstoša ārstēšana dod pamatotas cerības to mazināt. Esmu pārliecināts, ka, pateicoties modernai un efektīvai diagnostikai un ārstēšanai, mums ir iespēja visiem kopā šo statistiku mazināt.”

Limfomas pacientu atbalsta programma “Dzīvo tālāk!” darbojas no 2017. gada septembra. Programmā bezmaksas pozitronu emisijas tomogrāfija jeb PET/CT izmeklējumi veikti jau 120 limfomas pacientiem, tostarp bērniem. No analizētajiem izmeklējumiem, turpmākā pacientu ārstēšanas taktika mainīta 68% limfomas pacientu. Tas apliecina, cik izmeklējums ir vitāli svarīgs, taču, neskatoties uz daudzajām PET/CT izmeklējuma priekšrocībām un ekonomisko efektivitāti, netiek apmaksāts no valsts budžeta. PET/CT metode ir iekļauta starptautiskās ārstēšanas vadlīnijās un, ja neskaita privātās iniciatīvas programmas „Dzīvo tālāk!” iespējas, tad Latvijā šos izmeklējumus pacienti var veikt par savu naudu.

Izmeklējums palīdzējis precizēt arī audzēju stadiju, kas noteikta ar kompjūtertomogrāfijas metodi, bet pēc PET/CT izmeklējuma mainījās. Sešiem pacientiem no otrās stadijas tā pieauga līdz ceturtajai. Ar PET/CT atrasta arī specifiska kaulu smadzeņu infiltrācija, ko ar citiem izmeklējumiem ir grūti pierādīt.

Sīkākā informācijas analīzē par pirmajiem pieciem programmas darbības mēnešiem, ārsti norāda, ka 21 pacientam pirmo reizi dzīvē noteikta limfomas diagnoze, 25 slimniekiem veikta kontrole terapijas laikā, lai novērtētu terapijas efektivitāti un lemtu par tālāko ārstēšanu, 29 pacientiem PET veikta, lai pēc pabeigtas terapijas apstiprinātu slimības remisiju un astoņiem slimniekiem bija aizdomas par limfomas recidīvu. Aptuveni pusei izmeklēto pacientu bija Hodžkina limfoma. Tieši Hodžkina limfomas pacientu vairāk bija to slimnieku grupā, kuriem atbilstoši vadlīnijās rekomendētajam PET/CT veikts terapijas vidū, lai lemtu par tālāko ārstēšanu, un no šiem pacientiem 68 % gadījumu terapija tika mainīta.

Profesore Sandra Lejniece, Latvijas Hematologu asociācijas prezidente: „PET izmeklējums limfomu gadījumos ļauj samazinātu kaulu smadzeņu biopsiju un histoloģisko izmeklējumu veikšanu, ļauj ātrāk un medicīniski pamatotāk izlemt par tādu dārgu terapijas metožu kā augstu devu ķīmijterapija un cilmes šūnu transplantācija pielietošanu. Pacientiem tas īpaši svarīgi – jo metabola remisija un izārstēšanās tiek panākta ātrāk un ar mazāku terapiju – jo nākotnē viņiem ir mazāks sekundāro audzēju un sirds patoloģiju skaits, kas savukārt valstij atkal prasīs jaunus medicīniskās aprūpes līdzekļus. Liela daļa no šīs pacientu grupas ir darba spējīgā vecumā, pēc izārstēšanās viņi ir ekonomiski aktīvi, savukārt gados jaunie var izaudzināt bērnus un rūpēties par saviem vecākiem, kas valstiski ir svarīgi.

Bezmaksas PET/CT diagnostikai limfomas pacientus nozīmē pēc Latvijas Hematologu asociācijas, kā arī Latvijas Pediatru onkohematologu asociācijas konsīlija slēdziena. Lielākā daļa pacientu ir Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas pacienti Latvijas Onkoloģijas centrā, kā arī ir pacienti no P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Liepājas, Daugavpils slimnīcas un Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas. Veselības uzņēmumu grupas „Repharm” ziedojums programmai „Dzīvo tālāk!” ir 350 000 eiro. Programmu īsteno pacientu atbalsta fondu “O fonds”, balstoties uz hematologu konsīlija lēmumu un atzinumu par pacientu nosūtīšanu PET/CT diagnostikai, izvērtējot katra pacienta datus un nozīmēto terapiju. Bezmaksas izmeklējumus ir iespējams veikt RSU Nukleārās medicīnas centrā un LJMC Diagnostiskās radioloģijas nodaļā.

Vai varam Jums palīdzēt?

Uzrakstiet un mēs sazināsimies ar Jums.

Неверный ввод
Неверный ввод1
Неверный ввод2
Неверный ввод3
Неверный ввод4
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод7
Неверный ввод

Яндекс.Метрика

2016 vca.lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkāda veida satura pārpublicēšana bez rakstiskas atļaujas stingri aizliegta.